• mehmetakbiyik2334@gmail.com
 • 0532 507 04 81
 • Pazartesi-Cumartesi 08.00-17.00
DERİ MONT,DERİ OTO KOLTUK BOYAMA BİLGİLERİ
deri mont boya fiyatları derimont boyama deri ceket boyatma

Deri Mont Boyama İşlemleri


koltuk derisi boyama deri koltuk nasıl boyanır deri boyama teknikleri

 Deri montlarınız, ceketleriniz, kabanlarınız, paltolarınızın tamiri için ilk başta genel kontrolü yapılır, yırtık sökük ve yıpranmış yerleri tespit edilir ve gerekirse değişimi yapılarak tamiri yapılır, Daha sonrasında deri giysinizin astarı isteğinize bağlı olarak komple sökülerek yenisi ile değiştirilir, düğmesi, çıtçıtı, fermuarı, yakası, manşeti, vs özenle kontrol edilir, arızalı veya bozulmuş, yıpranmış olan parçalar yenisi ile değiştirilir. 
 Deri montunuzun tamiratı ve gerekli değişimleri yapıldıktan sonra derinin rengi, dokusu ve yapısına göre özel deri boyası hazırlanarak boyama işlemine başlanır, bu işlem derinin tüm yüzeyini kapsayacak şekilde el emeği ile itinalı bir biçimde yapılır.  

 Deri montunuzun boyama işlemi bittikten sonra havalandırma odasında kurumaya bırakılır, bu işlem boyadan maksimum verim alabilmek için derinin yapısına göre ortalama 6 saat sürmektedir. Kuruma işlemi bittikten sonra derinin tüm yüzeyinin tamamen boyanıp boyanmadığı kontrol edilir, gerekirse ince rötuşlar yapılır. 
 
 Daha sonra deri montunuzun dokusu ve yapısına göre uygun cila kimyasalları hazırlanır, bu işlem yapılırken derinin daha sonraki yıllarda boyasının akmaması, çıkmaması ve montunuzun içerisine giymiş olduğunuz kıyafetlere renk vermemesi dikkate alınır. 
 Cilalama işlemi itina ile yapılır ve cilanın, derinin bütün yüzeyini kapsayacak şekilde itina ile yapılır, bu işlem boyama ve cilalamadan sağlıklı verim alabilmek için derinin yapısına göre ortalama 3 saat sürmektedir. Kuruma işlemi bittikten sonra derinin tüm yüzeyinin tamamen cilalanıp cilalanmadığı kontrol edilir, gerekirse ince rötuşlar yapılır. 
 Deri montunuzun boyama ve cilalama işlemleri tamamen bittikten sonra eğer astar değişimi, arma ve etiket dikimi yapılacaksa bu işlem yapılır. Daha sonra derinin dokusu ve yapısına uygun ısı ve buhar derecesi ile öncelikle kol kısımları, ek parçalar ve deri montunuzun tamamı pres ütü ile ütülenir ve son olarak askıya asılarak tamir ve boya işlemi tamamlanmış olur.